Odkryj niezbadane – budowle, społeczności, religie, wyznania – i weź udział w II Nocy Świątyń w Gdańsku. Przyłącz się do obchodów Europejskiego Dnia Przeciw Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój i poznaj gdańskie świątynie i miejsca modlitw Żydów, chrześcijan, muzułmanów.

Wieczór 22 września będzie ponowną okazją do odwiedzenia synagogi, meczetu, zboru, Kościoła Polskokatolickiego i in. Wspólnoty biorące udział w wydarzeniu przygotowały prelekcje, dyskusje, koncerty, warsztaty taneczne, a nawet imprezę przy grillu, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozmową i spotkaniem – wierzących i niewierzących, zainteresowanych religią i ciekawych architektury i historii. Wraz z przewodnikiem, którym często będzie osoba duchowna, będzie można poznać różne wyznania obecne w Gdańsku, zwiedzić niezwykłe budowle, a także swobodnie porozmawiać z członkami i członkiniami wspólnot religijnych, zadając pytania, których na co dzień nie mamy możliwości zadania.

Podkreślając różnorodność miasta tworzymy przestrzeń, w której każdy/a czuje się jego obywatelem/obywatelką, bez względu na wyznawaną religię.
Do odwiedzania świątyń zapraszamy już od godz. 18.00 (godziny rozpoczęcia wydarzenia w poszczególnych świątyniach mogą się różnić).

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Nocy Świątyń

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdańska