Chcesz dowiedzieć się, jak działa mobilna biblioteka w Tajlandii? Jakie warsztaty dla niewidomych dzieci prowadzone są w Brazylijskich lasach? Jak stanowione jest prawo przyjazne niewidomym w Niemczech? Działasz i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami? Nawiązać kontakty i zaplanować wspólne wydarzenia dla społeczności lokalnej Trójmiasta oraz społeczności lokalnych Ugandy, Indii, Brazylii, Tajlandii, Niemiec i Belgii?

Jeżeli tak, to zapraszamy na spotkanie z innowatorami społecznymi z Afryki, Azji, Europy i Ameryki Południowej, takimi jak:

Samuel Odwar, Uganda – po ucieczce z armii rebeliantów, gdzie jako dziecko był świadkiem okrutnych okaleczeń, postanowił zrewolucjonizować podejście do osób niepełnosprawnych w jego otoczeniu. Prowadzi kluby rodziców z niepełnosprawnością i programy edukacji rówieśniczej wśród lokalnych społeczności.

Tiffany Brar, Indie – jedna z najbardziej znanych działaczek na rzecz osób niepełnosprawnych w Południowych Indiach, inicjatorka mobilnej auto-rikszy, edukującej osoby niewidome w odległych zakątkach Kerali do projektu wnosi kompetencje z zakresu komunikacji międzykulturowej i rzecznictwa.

Poznaj osoby, które pochodzą w grup defaworyzowanych, a jednak mimo przeciwności losu wykazują niebywałą motywację i energię do zmieniania ich najbliższego otoczenia. Spotkanie to przestrzeń do wymiany poglądów, doświadczeń, nawiązywania kontaktów i wspólnego działania na rzecz zmiany w społeczności lokalnej. Oddajemy głos działaczom z innych państw i uczymy się od siebie nawzajem. Poznajemy najlepsze praktyki działań oddolnych prowadzonych w Brazylii, Ugandzie, Indiach i Tajlandii. Tworzymy sieć „światozmieniaczy”.

Zapraszamy do prezentacji własnych organizacji, prowadzonych działań i projektów w formie stoiska dostępnego dla uczestników. Stworzymy targ organizacji, na którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Zapraszamy pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych, aktywistów, grupy nieformalne i każdego zainteresowanego działaniem na rzecz zmiany do współorganizacji spotkania!

Spotykamy się 16 września 2016 roku o godz. 13.00 w Archipelagu Kultury w Gdańskiej Oruni.

W razie konieczności zapewniamy wsparcie językowe tłumaczy-wolontariuszy.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Partnerzy:

  • kanthari changemakers – www.networkofchange.org
  • Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku
  • Boostino – Boosting Social Innovation
  • Fundacja Solidarity Film Doc
  • Thumbs Up Uganda
  • Bats In Action Brazil
  • Always Reading Caravan Thailand
  • Jyothirgamaya India
  • Project DEFY India
  • Views International Belgium
  • German Federation of the Blind Germany

Więcej informacji o projekcie
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+