Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach „Tworzenie produktu turystycznego/ regionalnego jako sposób funkcjonowania NGO”. Warsztaty odbędą się 14 i 15 marca 2015 w Sztumie.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „W SIECI NGO” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty „Tworzenie produktu turystycznego/ regionalnego jako sposób funkcjonowania NGO” maja na celu wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców z danym regionem w kontekście współpracy organizacji pozarządowych. Produkt lokalny/ turystyczny ma stać się wyraźną wizytówką regionu i zaangażowania jej mieszkańców w tworzenie swojej odrębności i wyjątkowości.

W ramach warsztatów uczestnicy będą mieli za zadanie opracowanie wstępnej koncepcji produktu turystycznego/ regionalnego charakterystycznego dla ich regionu. W ramach zajęć będzie możliwość wspólnej pracy różnych organizacji dla wypracowani produktu regionalnego.

Warsztaty odbędą się 14 i 15 marca 2015 w godz. od 9:00 do 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Przewlekle Chorym „Dar Serca” w Sztumie na ul. Reja 12 w Sztumie.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: e.lawecka@irse.pl

Więcej informacji o projekcie pod numerem telefonu: 536 330 666.

Warsztaty poprowadzi Jacek Ordoowski – Jacenty z Ordowa. Rycerz pasowany w 1997 przez Kasztelana na Golubiu-Dobrzyniu Zygmunta Kwiatkowskiego Pierwszego Rycerza Rzeczypospolitej.

Jacenty z Ordowa specjalizuje się w pisaniu scenariuszy, reżyserii i wykonaniu m.in. widowisk historycznych. Twórca scenariusza i reżyserii Żywego Muzeum Piernika oraz Domu Legend Toruńskich.