Międzynarodowa wymiana młodzieży „YOUTH MEDIA FORUM”  to spotkanie, którego celem jest rozwijanie krytycznego rozumienie komunikatów medialnych w celu rozpoznania ich rzeczywistej treści. Młodzież z Rosji, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Armenii, Polski, Słowenii, Włoch i Litwy będzie zastanawiała się nad rolą fałszywych wiadomości i metodami ich weryfikacji, rozmawiała o roli mediów w każdym z krajów, ich roli w kształtowaniu postaw tolerancji i otwartości, a także o roli każdego/ej z nas w mediach internetowych. Będzie to także przestrzeń do refleksji o wpływie mediów na postrzeganie grup mniejszościowych. Wymiana młodzieży odbędzie się w grudniu 2020 roku w Niżnym Nowogrodzie (Rosja).

Organizacje partnerskie: ELIOS, Perpetuum mobile, New Generation Humanitarian NGO, Fundacija Študentski tolar, Publishing House Belovagroup ALC, Nizhegorodskiy regionalniy obshestvenniy fond deyateley kultury ”Dat’ Ponyt”

WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA

W dniach 19-22 listopada 2019 roku w Niżnym Nowgorodzie odbyła się wizyta przygotowawcza, w której wzięło udział 14 osób z 7 państw: Rosji, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Polski, Armenii, Słowenii, Włoch. Podczas spotkania przeanalizowano program wymiany, wprowadzając drobne zmiany, zaplanowano działania ze społecznością lokalną oraz omówiono kwestie logistyczno-organizacyjne.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+